The Last of Us Part II ne zaman çıkacak?

The Last of Us Part II

Sony Interactive Entertainment Europe ve Naughty Dog iş birliğinde karşımıza sunulacak olan The Last of Us Part II, ne zaman çıkacak, ne yazık ki bilinmiyor. Aksiyon-macera tipinde olan bu oyun, geçtiğimiz seneler içerisinde duyurulmuştu ve oyunun duyurusu yapıldığı zaman yetkili, henüz oyunun çok erken bir geliştirilme sürecinde olduğunu söylemişti. Bu yüzden, bizler bu oyunun en erken 2019 senesinde piyasaya sürüleceğini düşünüyoruz.

Sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyuncularına sunulacak olan The Last of Us 2 oyununda Ellie karakterinin kontrolünü ele alacağız ama Joel olacak mı, ne yazık ki bilemiyoruz. Daha doğrusu, Joel karakterinin oyunda olacağını biliyoruz ama ölü mü olacak, yaşıyor mu olacak, ne yazık ki bilemiyoruz. Oyunun geliştiricileri, daha önce oyun hakkında bazı ipuçları vermişti ve bu ipuçlarına göre oyunda Ellie karakterinin annesi de olacak.

Aynı ipuçlarına göre oyun içinde genelde sürekli geçmişi gösteren sahneleri oynayacağız. Bu geçmişi gösteren sahnelerde zaman zaman da Ellie karakterinin annesini kontrol edebiliriz. Tabii bunların hepsi söylenti. Bu yüzden, hemen inanmanızı önermiyoruz.

Tüm bunların haricinde, oyun haricinde ne yazık ki teorilerden başka hiçbir şey bulunmuyor. Bugüne kadar oyun için 2 video gördük, bu 2 video da 1 sene ara ile yayımlandı. Üçüncü video da muhtemelen E3 2018 etkinliğinde veya PlayStation Experience 2018 dönemlerinde yayımlanacaktır diye tahmin ediyoruz. Ayrıca üçüncü video ile oyun için bir çıkış tarihi görebilme ihtimalimiz de artacak. Çünkü 2019 senesine yaklaşmış olacağız, eğer oyun 2019 veya 2020 senelerinde piyasaya sürülecekse, muhtemelen 2018 senesinde bir çıkış tarihi alırız.

Bahsettiğimiz bu çıkış tarihi, muhtemelen net bir tarih olmayacaktır. Çünkü Sony, oyunun çıkışına daha vakit varken, sadece yıl veya belli bir aralık vermeyi tercih ediyor. Yani, 2018 senesinin ilk yarısı, ilk çeyreği gibi tarih aralıkları. Bu yüzden The Last of Us Part II için de muhtemelen aynı şey uygulanacaktır. Yine de, en yakın zamanda bir çıkış tarihi almayı umut ediyor olacağız.

The Last of Us 2

“Heyecanlı, yürek parçalayıcı ve duygu yüklü bir macera The Last of Us 2  ilsizi bekliyor – Naughty Dog’un fenomen olmuş oyununun devamında Ellie ve Joel destansı bir yolculuk için geri döndü.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*