Detroit: Become Human ne zaman çıkacak?

Detroit: Become Human

Heavy Rain ve Beyond: Two Souls geliştirici ekibi tarafından hazırlanan Detroit: Become Human, 2018 senesinin içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyuncularına sunulacak olan Detroit: Become Human, muhtemelen 2018 senesinin ikinci çeyreğinde, yani Nisan 2018 ile Haziran 2018 senesi içerisinde karşımıza çıkacak. Yeni God of War oyununun 2018 senesinin ilk çeyreğinde, Marvel’s Spider-Man oyununun da Mayıs 2018 ile Haziran 2018 arasında piyasaya sürüleceğini tahmin edersek, açıkçası Detroit: Become Human için pek fazla yer kalmıyor.

Sony Interactive Entertainment Europe ve Quantic Dream, bugüne kadar Detroit: Become Human için karşımıza bazı demo görüntüleri sundu. Bu demo görüntülerine göre oyunun temel oynanışı Beyond: Two Souls veya Heavy Rain ile benzer olacak. Oyun içerisinde 3 farklı karakteri kontrol edebileceğiz ve bu karakterlerden bir tanesi oldukça tanıdık birisi olan Kara. Bu karakter, Quantic Dream tarafından bir teknoloji demosunda ilk olarak sunulmuştu. Şimdi ise direkt olarak bir video oyununun içerisinde.

Kara haricinde Connor ve Markus isimli karakterleri de kontrol edebileceğiz. Bu karakterlerden Kara, yeni üretilmiş bir android ve kendisi varlığının farkında, bir kaçak. Connor ise özel bir polis müfettişi. Kendisi de bir android. Son karakterimiz olan Markus ise adeta bir isyancı. Kendisi de bir android ve Kara gibi varlığının farkında, insanlara hizmet etmek istemiyor. Markus, her zaman sorun yaratmaya hazır bir karakter. Bakalım Detroit: Become Human, kaç oyuncunun ilgisini çekebilecek?

Detroit: Become Human

“İnsanların ve androidlerin pamuk ipliğine bağlı bir şekilde birlikte yaşadığı Detroit’in gelecek kurgulu bir vizyonuna adım atın ve verdiğiniz kararlarla hikâyeyi siz oluşturun. Karakterlerin çok sayıda olası kaderini keşfedin ve dallanıp budaklanan bir öyküde onlara yol göstererek karmaşık şahsi ikilemlerle ve varlıklarının doğasını sorgulatacak büyük soruyla karşılaştırın.

Verdiğiniz her karar hem küçük hem de çok büyük sonuçlara sebep olacak şekilde hikâyeye yön verecektir. Yaşanan bir durumda alınan kötü bir karar başka birinin hayatına mâl olacak ve hiç kimse ikinci bir şans elde edemeyecek. Hareketlerinizi yaparken iyi düşünün, uyanık olun ve hayatta kalmaya çalışın; sonuçta hayatta kalma içgüdüsü bizi insan yapan bir olgudur.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*