Monster Hunter World ne zaman çıkacak?

Monster Hunter World

PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanan Monster Hunter World, biraz farklı bir çıkış tarihine sahip. Çünkü oyunun konsol ve PC sürümü farklı tarihlerde çıkıyor. Öncelikle, Monster Hunter World isimli bu oyunun PlayStation 4 ve Xbox One için olan çıkış tarihi 26 Ocak 2018. PC oyuncuları ise bu oyunu ne yazık ki çok daha sonra, Ağustos 2018 içerisinde oynayabilecek.

Capcom tarafından geliştirilen ve yine Capcom tarafından dağıtımı üstlenilecek olan bu oyun, yine bizleri canavar avına sokacak. İçerisinde rol yapma oyunu ögelerini bulunduran bir aksiyon yapıtı olan Monster Hunter World, PlayStation 4 kullanıcılarına oldukça büyük bir sürpriz ile de çıkacak. Çünkü oyunun PlayStation 4 sürümünde, Horizon Zero Dawn oyununun kahramanı olan Aloy karakterinin bir kostümü olacak. Yani PlayStation 4 oyuncuları, Aloy olarak canavar avına çıkabilecek.

Peki, oyunun PC sürümü neden geç çıkacak? Capcom tarafından yapılan açıklamalara göre bu oyun, Monster Hunter serisinin PC platformuna çıkan ilk büyük oyunu olacak. Bu yüzden geliştirici ekip, sağlam bir optimizasyon ile PC platformuna ilk adımını atmak istiyor. PC oyuncuları, bu oyunu ne yazık ki bayağı bir zaman bekleyecek ama bizce, beklediğimize değen bir oyun olacak. Fakat bu oyun, günümüzdeki servis tipli oyunlardan olmayacak. Capcom tarafından yapılan açıklamalara göre Monster Hunter World, Overwatch veya Tom Clancy’s Rainbow Six Siege gibi senelerce desteklenen bir oyun olmayacak.

Monster Hunter World

“Monster Hunter: World’de ‘The New World’ olarak bilinen, yeni keşfedilen bir kıtada tehlikeli av seferine çıkın ve diyarın en acımasız canavarlarını avlamak için keşfedilmemiş yaban bölgelerine adım atın. Keşfettiğiniz yeni düşmanları alt edebilmek için bir avcı olarak dikkatlice planlar yapıp içgüdülerinizi kullanarak birbirinden farklı kapışmalara gireceksiniz. Avlanabilmek için çok sayıda tuzağı, yemi, silahı ve hatta etrafınızdaki ekosistemi kullanın.

Silahlığınızı geliştirecek ve güçlendirecek malzemeler karşılığında karkaslar üretilebilir, ortamı savaşta avantaja çevirebilir, siper ve gözetleme noktaları sağlayabilir veya canavarları bile birbirine düşürecek çukurlar yapabilirsiniz. İster zafer kazanma yolunda yalnız bir savaşçı olun ya da ister üç arkadaşa kadar destek veren çevrimiçi yardımlaşmalı oyunda yer alın, bu dünya keşfetmenizi bekliyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*